Abrir o menú principal

A Eurocopa de Fútbol ConIFA 2019 é a terceiro edición da Eurocopa de Fútbol ConIFA, un torneo de fútbol de estados, minorías e rexións non afiliados á FIFA organizado pola ConIFA.

ConIFA Euro 2019
Detalles do torneo
Organizador Flag of Artsakh.svg Nagorno-Karabakh
Datas 1 de xuño9 de xuño
Equipos 8
Sedes 4 (de 4 cidades)
Resultado
Campión Flag of South Ossetia.svg Osetia do Sur
Subcampión Westarmeniaflag.jpg Armenio occidental
Terceiro Flag of the Republic of Abkhazia.svg Abkhazia
Cuarto Flag of Chameria (unofficial).jpg Cameria
Estatísticas
Partidos 20
Goles 59 (09/06/2019)
Asistencia
Goleador Flag of South Ossetia.svg Batraz Gurtsiyev (5)
Mellor xogador
Mellor promesa
Mellor porteiro
Xogo limpo
◄◄ Norte de Chipre 2017   Soccerball.svg   2021 ►►
O equipo de fútbol de Osetia do Sur gañou a Copa de Fútbol de Conifa o 9 de xuño de 2019 en Stepanakert.

SedesEditar

  Nagorno-Karabakh

Ciudad Estadio Capacidade
Stepanakert Estadio Stepanakert 12.000
Martakert Vigen Shirinyan Stadium 2.300
Martuni Martuni City Stadium 1.080
Askeran Askeran City Stadium 500

ParticipantesEditar

Fase de gruposEditar

Lenda
Equipos que pasan ás cuartos de final

Grupo AEditar

Selección PJ PG PE PP GF GC Dif. PTS
  Abkhazia 3 2 1 0 5 2 +3 7
  Cameria 3 2 0 1 9 4 +5 6
  Nagorno-Karabakh 3 1 1 1 5 7 −2 4
  Laponia 3 0 0 3 2 8 −6 0
  Abkhazia 3 - 1   Cameria 2 de xuño de 2019 – Askeran City Stadium
Dmitry Maskaev   48'
Shabat Logua   49'
Informe   30' Fravjo Prendi
 
  Nagorno-Karabakh 3 - 2   Laponia 2 de xuño de 2019 – Estadio Stepanakert
Norik Mkrtchyan   3'
Arsen Sargsyan   43'
Dmitry Malyaka   82'
Informe   24' Benjamin Zakrisson
  83' Kristoffer Edvardsen
 
  Nagorno-Karabakh 1 - 4   Cameria 3 de xuño de 2019 – Martuni City Stadium
Arsen Sargsyan   59' Informe   58' Marko Çema
  90+2' Vilson Mziu
  90+5' Samet Gjoka
 
  Abkhazia 1 - 0   Laponia 3 de xuño de 2019 – Vigen Shirinyan Stadium
Georgiy Dgebuadze   45+2' Informe
 
  Nagorno-Karabakh 1 - 1   Abkhazia 4 de xuño de 2019 – Martuni City Stadium
Norik Mkrtchyan   33' Informe   8' Shabat Logua
 
  Laponia 0 - 4   Cameria 4 de xuño de 2019 – Vigen Shirinyan Stadium
Informe   5' Vilson Mziu
  22' Edmond Hoxha
  78' Marko Çema
 

Grupo BEditar

Selección PJ PG PE PP GF GC Dif. PTS
  Osetia do Sur 3 2 1 0 6 4 +2 7
  Armenio occidental 3 1 1 1 7 3 +4 4
  Padania 3 1 1 1 6 3 +3 4
  País Sile 3 0 1 2 2 11 −9 1
  Padania 4 - 0   País Sile 2 de xuño de 2019 – Vigen Shirinyan Stadium
Stefano Tignonsini   7'
Federico Corno   53'
Andrea Rota   61'
Informe
 
  Armenio occidental 1 - 2   Osetia do Sur 2 de xuño de 2019 – Martuni City Stadium
Arman Aslanyan   79' Informe   29' Batraz Gurtsiyev
 
  País Sile 0 - 5   Armenio occidental 3 de xuño de 2019 – Askeran City Stadium
Informe   8' Zaven Badoyan
  55' Davit Hovsepyan
  73' Vazdan Bakalyan
  81' Davit Minasyan
  90+1' Arman Aslanyan
 
  Padania 1 - 2   Osetia do Sur 3 de xuño de 2019 – Estadio Stepanakert
Riccardo Ravasi   89' Informe   55' Batraz Gurtsiyev
  80' Ibragim Bazaev
 
  País Sile 2 - 2   Osetia do Sur 4 de xuño de 2019 – Askeran City Stadium
Vékás Barna   54'
Kovács Botond   82'
Informe   72' Batraz Gurtsiyev
 
  Padania 1 - 1   Armenio occidental 4 de xuño de 2019 – Estadio Stepanakert
Niccolo Colombo   69' Informe   67' Artur Yedigaryan
 

Fase finalEditar

  Semifinais Final
6 de xuño – Estadio Stepanakert
    Abkhazia  1 (0)  
    Armenio occidental  1 (3)  
 
9 de xuño – Estadio Stepanakert
        Armenio occidental   0
      Osetia do Sur   1
Terceiro posto
6 de xuño – Askeran City Stadium 8 de xuño – Estadio Stepanakert
    Osetia do Sur  0 (6)     Abkhazia  0 (5)
    Cameria  0 (5)       Cameria  0 (4)

Semi-finaisEditar

  Abkhazia 1 - 1
(0-3)
  Armenio occidental 6 de xuño de 2019 – Estadio Stepanakert
Alan Khugayev   10' Informe   32' David Manoyan
 
  Osetia do Sur 0 - 0
(6-5)
  Cameria 8 de xuño de 2019 – Askeran City Stadium
Informe
 

Play-Off polo Terceiro postoEditar

  Abkhazia 0 - 0
(5-4)
  Cameria 8 de xuño de 2019 – Estadio Stepanakert
Informe
 

FinalEditar

  Osetia do Sur 1-0   Armenio occidental 9 de xuño de 2019 – Estadio Stepanakert
Ibragim Bazaev   65' Informe
 

Rolda de emprazamentoEditar

Primera rondaEditar

  Nagorno-Karabakh 2 - 1   País Sile 6 de xuño de 2019 – Martuni City Stadium
Arsen Sargsyan   76'
Narek Danielyan   90+4'
Informe   62' Barna Vékás
 
  Padania 4 - 0   Laponia 6 de xuño de 2019 – Vigen Shirinyan Stadium
Niccolò Colombo   4'
Federico Corno   45'
Riccardo Ravasi   46'
Informe
 

Segunda rondaEditar

  Laponia 3 - 2   País Sile 8 de xuño de 2019 – Askeran City Stadium
Benjamin Zakrisson   17'
Samuli Laitila   19'
Informe   35' Rajmond Balint
  55' Kovács Ákos
 
  Nagorno-Karabakh 2 - 0   Padania 8 de xuño de 2019 – Estadio Stepanakert
Arsen Sargsyan   58'
Dmitry Malyaka   90+6'
Informe
 

PalmarésEditar

Posición Selección Pts PX PG PE PP GF GC Dif
1   Osetia do Sur 5 3 2 0 7 4 +3 11
2   Armenio occidental 5 1 2 2 8 5 +3 4
3   Abkhazia 5 2 3 0 6 3 +3 9
4   Cameria 5 2 2 1 9 4 +5 8
Eliminados na Fase de Grupos
5   Nagorno-Karabakh 5 3 1 1 9 8 +1 10
6   Padania 5 2 1 2 10 5 +5 7
7   Laponia 5 1 0 4 5 14 -9 3
8   País Sile 5 0 1 4 5 16 -11 1

ClasificaciónEditar

Clasificación top goleador

5 gols          
  •   Batraz Gurtsiyev
4 gols        
  •   Federico Corno
  •   Arsen Sargsyan
3 gols      
  •   Shabat Logua
  •   Marko Çema
2 gols    
  •   Ibragim Bazaev
  •   Vékás Barna
  •   Arman Aslanyan
  •   Dmitry Malyaka
  •   Norik Mkrtchyan
  •   Riccardo Ravasi
  •   Niccolo Colombo
  •   Benjamin Zakrisson
  •   Samuli Laitila
  •   Edmond Hoxha
  •   Vilson Mziu
1 gol  
  •   Kovács Botond
  •   Rajmond Balint
  •   Kovács Ákos
  •   Kristoffer Edvardsen
  •   Georgiy Dgebuadze
  •   Alan Khugayev
  •   Dmitry Maskaev
  •   Narek Danielyan
  •   Stefano Tignonsini
  •   Andrea Rota
  •   Artur Yedigaryan
  •   David Manoyan
  •   Davit Hovsepyan
  •   Vazdan Bakalyan
  •   Davit Minasyan
  •   Zaven Badoyan
  •   Fravjo Prendi
  •   Samet Gjoka

NotasEditar