Abrir o menú principal

Copa Intertoto da UEFA 2005

A Copa Intertoto da UEFA 2005 foi a undécima edición deste torneo de fútbol organizado pola UEFA que se disputou entre o 18 de xuño e 23 de agosto. Participaron 61 equipos. Os tres clubs campións foron o RC Lens, o Olympique de Marseille e o Hamburger SV.

Primeira roldaEditar

Equipo 1 Total Equipo 2 Ida Volta
Beitar Jerusalem FC   6–4   FK Sileks Kratovo 4–3 2–1
Bohemian   2–3   Gent 1–0 1–3
Tiligul Tiraspol   2–9   Pogoń Szczecin 0–3 2–6
Valletta   2–7   FK Budućnost Podgorica 0–5 2–2
JK Narva Trans   1–2   Lokeren 0–2 1–0
FC Victoria Rosport   2–5   IFK Göteborg 1–2 1–3
KS Dinamo Tirana   3–5   NK Varteks 2–1 1–4
NK Slaven Belupo   2–0   NK Drava Ptuj 1–0 1–0
Lernagorts-Ararat   1–9   Neuchâtel Xamax 1–3 0–6
CFR Ecomax Cluj   7–3   FK Vėtra 3–2 4–1
Olympiakos Nicosia   0–16   Gloria Bistriţa 0–5 0–11
Skála ÍF   0–3   Tampere United 0–2 0–1
Vasas SC   0–2   FK ZTS Dubnica 0–0 0–2
FK Žalgiris Vilnius   2–0   Lisburn Distillery F.C. 1–0 1–0
FK Karvan   1–4   Lech Poznań 1–2 0–2
FC Rànger's   1–6   SK Sturm Graz 1–1 0–5
Bangor City   1–4   Dinaburg FC 1–2 0–2
FK Smederevo   1–3   FK Pobeda 0–1 1–2
FC Neman Grodno   0–1   FC Tescoma Zlín 0–1 0–0
Lombard-Pápa TFC   3–1   WIT 2–1 1–0
FC Inter Turku   4–0   ÍA Akranes 0–0 4–0

Segunda roldaEditar

Equipo 1 Total Equipo 2 Ida Volta
Sigma Olomouc   1–0   Pogoń Szczecin 1–0 0–0
CFR Cluj   (p.) 1–1   Athletic Club 1–0 0–1
VfL Wolfsburg   5–3   Sturm Graz 2–2 3–1
Deportivo da Coruña   4–2   Budućnost Podgorica 3–0 1–2
Ankaraspor   1–4   ZTS Dubnica 0–4 1–0
Slovan Liberec   7–2   Beitar Jerusalem 5–1 2–1
Saint-Étienne   3–2   Neuchâtel Xamax 1–1 2–1
Gent   1–0   Tescoma Zlín 1–0 0–0
Hamburgo   8–2   Pobeda 4–1 4–1
Slaven Belupo   4–2   Gloria Bistriţa 3–2 1–0
Lokeren   3–5   Young Boys 1–4 2–1
Varteks   6–5   Inter Turku 4–3 2–2
Tampere United   1–0   Charleroi 1–0 0–0
Lombard-Pápa TFC   2–4   IFK Göteborg 2–3 0–1
Žalgiris Vilnius   3–2   Dinaburg 2–0 1–2
Racing Lens   3–1   Lech Poznań 2–1 1–0

Terceira roldaEditar

Equipo 1 Total Equipo 2 Ida Volta
Deportivo da Coruña   4–0   Slaven Belupo 1–0 3–0
Egaleo   4–5   Žalgiris Vilnius 1–3 3–2
Borussia Dortmund   1–1 (v.)   Sigma Olomouc 1–1 0–0
Young Boys   3–5   Olympique de Marsella 2–3 1–2
Varteks   2–5   Racing Lens 1–1 1–4
Roda JC   (v.) 1–1   Slovan Liberec 0–0 1–1
Leiria   0–3   Hamburgo 0–1 0–2
Gent   0–2   Valencia 0–0 0–2
ZTS Dubnica   1–5   Newcastle United 1–3 0–2
Lazio   4–1   Tampere United 3–0 1–1
IFK Göteborg   0–4   VfL Wolfsburg 0–2 0–2
CFR Cluj   (v.) 3–3   Saint-Étienne 1–1 2–2

SemifinaisEditar

Equipo 1 Total Equipo 2 Ida Volta
Valenica   4–0   Roda JC 4–0 0–0
Žalgiris Vilnius   2–7   CFR Cluj 1–2 1–5
Sigma Olomouc   0–4   Hamburgo 0–1 0–3
Deportivo da Coruña   4–2   Newcastle United 2–1 2–1
VfL Wolfsburg   0–4   Racing Lens 0–0 0–4
Lazio   1–4   Olympique de Marsella 1–1 0–3

FinaisEditar

Equipo 1 Total Equipo 2 Ida Volta
CFR Cluj   2–4   Racing Lens 1–1 1–3
Deportivo da Coruña   3–5   Olympique de Marsella 2–0 1–5
Hamburgo   1–0   Valencia 1–0 0–0

Véxase taménEditar